نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

برد تی کان تلویزیون سامسونگ چیست؟

برد تی کان تلویزیون سامسونگ ، یکی از قطعاتی است که در تعمیرات این دستگاه مورد توجه قرار می گیرد. تلویزیون دستگاه پر قطعه ای است و کاملا بدیهی است که کاربران اطلاعات دقیقی در مورد قطعات این دستگاه و تعمیرات آنها نداشته باشند. مدارها و بردهای متعددی در کنار هم چیده شده و ضمن کمک به قطعاتی همچون بک لایت و پنل، عملکردهای صوتی و تصویری تلویزیون را امکان پذیر ساخته اند. آسیب در هریک از این قطعات، مشکلات خاصی را به وجود می آورد که در مبحث تعمیر تلویزیون اهمیت دارند.

یکی از این قطعات مهم که شاید کمتر به آن توجه شده باشد، برد تی کان است. در این مطلب، ضمن معرفی این قطعه ی حساس، مشکلات و روش های تعمیر آن را بررسی کرده و اطلاعات جامعی را در مورد برد تی کان تلویزیون سامسونگ به شما مخاطبین گرامی ارائه می دهیم؛ با ما همراه باشید.

برد تی کان تلویزیون سامسونگ

در انواع مدل های تلویزیون، نیاز به قطعه ای است که بین مین برد و فلت پنل ارتباط برقرار کرده و به این ترتیب، نمایش تصویر را امکان پذیر کند. برد تی کان تلویزیون سامسونگ، این وظیفه را در این محصول بر عهده دارد. برد T CON که نام آن مخفف شده عبارت TFT CONTROLLER است، اطلاعات تصویر را پردازش کرده و دو بخش مجزا برای ورود اطلاعات به هریک از بخش های پنل ایجاد می کند. اطلاعات تصویر پس از پردازش اولیه در مین برد تلویزیون، از طریق کابل ارتباطی خاصی که (LVDS FLAT) نامیده می شود به برد t con منتقل می شود.

این مطلب را از دست ندهید   خرابی بک لایت تلویزیون

این قطعه در حقیقت یکی از اجزای پنل به شمار می رود که وظیفه دارد خروجی استاندارد مین برد را به پنل منتقل کند. به هر ترتیب برد تی کان تلویزیون سامسونگ، نقش مهمی در نمایش تصویر این محصول بر عهده داشته و بروز مشکل در آن، می تواند منجر به ایجاد اختلالاتی در تصویر این محصول گردد.

مشکلات برد تیکان تلویزیون سامسونگ

تلویزیون به طور کلی ممکن است با ایرادها و معایب مختلفی مواجه شود که هریک ناشی از وجود نقص در یکی از قطعات این دستگاه هستند. اگر شما به عنوان یک کاربر عادی، اطلاعاتی در مورد مشکلات هر قطعه داشته باشید، در زمان مناسب می توانید اقدام به تعمیر تلویزیون خود نموده و از ایجاد مشکلات جدی تر در این محصول جلوگیری نمایید. مهم ترین مشکل برد تی کان تلویزیون سامسونگ، از کار افتادن این قطعه است. آنچه اهمیت دارد این است که این قطعه در بسیاری از موارد در معرض خطر آسیب دیدگی قرار دارد.

آبخوردگی تلویزیون، نوسانات برق و خرابی های طولانی مدت سایر قطعات این محصول، می تواند به صورت مستقیم یا غیر مستقیم بر برد تی کان تاثیر گذار باشد. به عنوان یکی از اصلی ترین علائم خرابی این قطعه، باید به قطع شدن ناگهانی تصویر تلویزیون اشاره کرد. در این حالت معمولا نور زمینه و یا بک لایت وجود داشته و در صورت عدم وجود برد تی کان در مدل مورد نظر، باید قطعات دیگر مورد بررسی قرار بگیرند.

تعمیر برد تی کان تلویزیون سامسونگ

تعمیر برد تی کان تلویزیون سامسونگ کاری تخصصی است که نیاز به مهارت بالایی دارد. البته در اغلب موارد از کار افتادگی این قطعه، راهی به جز تعویض آن وجود ندارد. به هر ترتیب، تعویض یا تعمیر قطعه مورد بحث باید در شرایط خاصی انجام شود چرا که برد t con با پنل و مین برد در ارتباط است؛ بنابراین کوچکترین خطا در فرایند تعویض این قطعه، می تواند منجر به ایجاد مشکلات جبران ناپذیری در سایر قطعات تلویزیون سامسونگ گردد.

این مطلب را از دست ندهید   بهترین تیونرهای USB تلویزیون سامسونگ در سال 2023
0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =