نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آموزش تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

بیشتر تکنسین ها برای تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ و دیگر برندها از روش اصلاحی استفاده می کنند. روش اصلاحی به معنی اصلاح کردن ولت آمپر ورودی است. به این ترتیب که تکنسین، تلویزیون را باز کرده و به لامپ های بک لایت دسترسی پیدا می کند. پس از آن، بک لایت را تست کرده و متناسب با نتیجه تست بک لایت، تصمیم به ترمیم یا تعویض این قطعه می گیرد. معمولا توان ال ای دی و ولت و آمپر ورودی اصلاح شده و هماهنگی آن به سطح تعادل می رسد. به این ترتیب مشکلات بک لایت برطرف شده و نمایش تصویر به حالت عادی باز می گردد.

تعویض بک لایت تلویزیون سامسونگ

در تلویزیون های LED حتی با داشتن یک LED معیوب ممکن است کل تصویر قابل رویت نباشد و تلویزیون خاموش شود. برای عیب یابی بک لایت تلویزیون LED ابتدا با یک مولتی متر برق ورودی کانکتور LED بررسی می شود، سپس با باز کردن قطعات مختلف از جمله جدا کردن کابل ها  به قسمت بک لایت تلویزیون می رسیم. در این قسمت باید مولتی متر را روی حالت دیود قرار داده و تک تک LED ها را بررسی کنیم تا LED یا LED های معیوب را پیدا کنیم ، پس از پیدا کردن LED معیوب دو حالت وجود دارد یا در صورت امکان همان تک LED معیوب تعویض می شود یا کل نواری که LED معیوب روی آن قرار گرفته به طور کامل تعویض می شود.  در تلویزیون های LCD نیز رویه تقریبا مشابه است اما به جای تعویض LED در واقع یک یا چند تیوب فلورسنت به طور کامل تعویض می شوند.

این مطلب را از دست ندهید   تلویزیون آبخورده

تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ – LED

تفاوت تلویزیون های ال ای دی با تلویزیون های ال سی دی آن است که در این دستگاه ها بجای لامپهای فلورسنت از لامپ های ال ای دی استفاده شده است. این جابجایی به منظور کاهش بروز خرابی در دستگاه های تلویزیون صورت پذیرفت اما در عمل چنین اتفاقی نیفتاد و خرابی دستگاه های تلویزیون کمتر نشد. در حال حاضر تلویزیونهای بسیاری با ایراد بک لایت به مراکز تعمیرات تلویزیون تحویل داده می شوند. پرتکرارترین اشکال پیش آمده در دستگاه های تلویزیون سامسونگ که سبب تحویل آنها به مراکز تعمیر تلویزیون سامسونگ گشته است مشکل وجود صدا بدون تصویر است (تلویزیون صدا دارد اما تصویر ندارد).

بروز این اشکال، -به دلیل استفاده از قطعاتی با کیفیت پایین و ظرافت بالا در تلویزیونها- متداول و اپیدمی گشته است. برای مثال تلویزیونهای سامسونگ در سری F مانندF5000 ، F5550 غالباً با این مشکل مواجه می شوند و کاربران ناچارند تا جهت تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ، آنرا به مراکز تعمیراتی تحویل دهند. (با بروز این اشکال دستگاه تصویر ندارد اما صدا دارد.)

تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ – LCD

در تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ ( ال سی دی LCD ) همچون تعمیر سایر دستگاه ها، تست قطعات و کنترل کیفیت اهمیت زیادی دارد. تست و بررسی دستگاه پیش از اقدام به تعمیر، سبب شناسایی دقیق اشکال پیش آمده و پیشگیری از ورود به حوزه های نامرتبط می گردد. ساختار تلویزیون ال سی دی سامسونگ به گونه ای است که استهلاک و خرابی بک لایت آن، سبب خرابی سایر بخش های این دستگاه نیز می گردد و ناکارآمدی به سایر قطعات سرایت می کند. بروز خرابی در بک لایت تلویزیون سامسونگ معمولاً با خرابی بخش هایی چون لامپهای فلورسنت، مدارات، قطعات تأمین کننده ولتاژ و… همراه است.

این مطلب را از دست ندهید   تعمیر تلویزیون سامسونگ 26D400

نکته قابل توجه در باب تلویزیون های ال سی دی سامسونگ آن است که با نیمه خراب شدن قطعات بخش بک لایت، مدارات پروتکتور آن فعال می گردند. این امر، یعنی فعال شدن پروتکتور (محافظت کننده)- سبب قطعی نور بک لایت میگردد. در این وضعیت، مثلاً در اثر نیمه خراب شدن تعدادی از لامپهای فلورسنت و گرم شدن آنها، مدارات پروتکتور فعال شده و برای حفاظت، ولتاژ این بخش را قطع میکنند.

تعمیر تلویزیون ال ای دی

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 18 =