نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تیونر تلویزیون سامسونگ

تیونر تلویزیون سامسونگ به عنوان یکی از کاربردی ترین قطعات این محصول شناخته می شود. در واقع تیونر اولین و مهم ترین بخشی است که در فرایند دریافت تصاویر در تلویزویون نقش دارد. این قطعه فرکانس های مختلف را دریافت کرده و آنها را به صورت صدا و تصویر به کاربر ارائه می دهد. به همین دلیل بروز مشکل در تیونر می تواند دریافت تصاویر و اصوات را در تلویزیون با اختلال شدید مواجه سازد.

از طرفی تیونر جزء ظریف ترین قطعات تلویزیون است و بررسی و تعمیر آن نیاز به برخورداری از تخصص و مهارت ویژه ای دارد. مجموعه این موارد باعث شده که در بخش تعمیرات سامسونگ، مجرب ترین تکنسین های حوزه تعمیرات تلویزیون حضور داشته و به روند ترمیم این قطعه نظارت نمایند. اگر به دنبال نکاتی در مورد تیونر تلویزیون سامسونگ و تعمیرات این قطعه هستید این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

نحوه عملکرد تیونر تلویزیون

برای تشریح عملکرد تیونر تلویزیون سامسونگ، باید به این نکته اشاره کنیم که قطعه مورد بحث در گیرنده های تلویزیونی هم تعبیه شده است. این قطعه با انتخاب یک فرکانس دلخواه از میان بی نهایت امواج دریافتی توسط آنتن، و تبدیل موج انتخاب شده به فرکانس های ثابت آی اف صدا و تصویر، باعث می شود که کاربران برنامه های مختلف را دریافت نمایند. جالب است بدانید که تیونر فرایند دریافت امواج از آنتن را با استفاده از کابل و مدار تطبیق امپدانس انجام می دهد. در تلویزیون های دارای تیونر، ورودی آنتن مستقیما به این قطعه متصل شده و تیونر هم به صورت برد بر روی شاسی مادر قرار داده شده است.

این مطلب را از دست ندهید   نحوه اتصال بی سیم تبلت به تلویزیون سامسونگ

این قطعه تیونر در داخل یک محفظه ی فلزی شیلد قرار داده شده و به این ترتیب در مقابل نویز و پارازیت محافظت می گردد. تیونر تلویزیون سامسونگ از سه ترانزیستور MOSFET، دوآل گیت، آی سی TDA5331، آی سی SDA3202، فیلترهای جدا کننده سه باند و فیلتر میان گذر خروجی تشکیل شده است. بدیهی است که در صورت خرابی هریک از این قطعات، عمکلرد تیونر نیز تحت تاثیر قرار گرفته و مختل می گردد.

مشکلات رایج تیونر تلویزیون

برای تعمیر تیونر تلویزیون سامسونگ، باید ابتدا مشکلات این قطعه شناسایی شوند. یکی از مهم ترین اختلالات این قطعه، ضعیف شدن سیگنا ها است. حتما در تلویزیون خود شاهد قطعی های پیاپی تصویر بوده اید. در این حالت تصاویر به صورت پیوسته قطع و وصل شده و این حالت برای صدا ها هم به وجود می آید. حتی در برخی موارد تلویزیون سامسونگ پیغامی صادر می کند با این مضمون که “سیگنال ضعیف است”. در این حالت ممکن است یکی از بخش های تیونر که  در بخش قبلی معرفی کردیم دچار مشکل شده باشند و این قطعه قادر به دریافت و ارسال صحیح امواج و فرکانس ها نباشد.

یکی دیگر از مشکلات رایج تیونر تلویزیون سامسونگ، مربوط به زمانی است که سیگنال ها به طور کلی قطع می شوند. در حالی که آنتن سالم بوده و اتصالات نیز به درستی برقرار شده اند، ناگهان تصویر قطع شده و پیغام عدم دریافت سیگنال دریافت می شود. این حالت نیز به دلیل بروز مشکلاتی در قطعات تیونر به وجود می آید. بررسی تخصصی تیونر و قطعات آن توسط یک تعمیرکار مجرب می تواند مشکل را برطرف نماید.

این مطلب را از دست ندهید   نحوه تمیز کردن تلویزیون

تعمیر تیونر تلویزیون سامسونگ

وقتی قطعات تیونر دچار نقص یا عیبی می شوند، عملکرد این قطعه مختل شده و به موجب آن تصاویر و صدا های تلویزیون با مشکل مواجه می شوند. به همین دلیل لازم است که در اسرع وقت نسبت به ترمیم این قطعه اقدام شود. تعمیر تیونر تلویزیون سامسونگ منوط به شناخت کامل قطعات آن بوده و تعمیرکار باید بتواند این قطعات را به صورت تخصصی ترمیم نماید. همکاران ما در نمایندگی سامسونگ برای تعمیر این قطعه، ابتدا قطعاتی همچون ترانزیستوها، آی سی ها و فیلتر های آن را به دقت مورد بررسی قرار می دهند. گاهی با ترمیم این قطعات می توان مشکل تیونر را برطرف نمود.

اما گاهی شدت آسیب دیدگی بالاتر بوده و نیاز به تعویض قطعات ذکر شده می باشد. البته تلاش تیم تعمیراتی ما بر ترمیم تیونر تا حد امکان می باشد. اما اگر با انجام روش های ذکر شده مشکلات تیونر برطرف نشد، نیاز به تعویض این قطعه می باشد. برای این منظور باید تیونر جدید ارجینال بوده و متناسب با مدل تلویزیون انتخاب شود. کارشناسان فعال در بخش تعمیرات تلویزیون نمایندگی سامسونگ، به شما این اطمینان را می دهند که تعویض تیونر تلویزیون سامسونگ شما را با استفاده از قطعات اصل انجام دهند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 5 =