نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

ریست تلویزیون سامسونگ

ریست تلویزیون سامسونگ و یا هر دستگاه دیگری به معنی باز گرداندن آن به تنظیمات اولیه می باشد. تلویزیون ها سیستم های پیچیده ای هستند و در صورتی که تنظیمات مورد نظر کاربران بر روی آن اعمال شود و یا به عبارت بهتر تلویزیون شخصی سازی شود ممکن است با مشکل رو به رو شده و به ریست تلویزیون نیاز داشته باشید. تلویزیون های سامسونگ نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در صورتی که با مشکل رو به رو شوند به ریست تلویزیون سامسونگ نیاز خواهید داشت. در این مقاله قصد داریم نحوه ی ریست تلویزیون سامسونگ را آموزش دهیم.

در صورتی که با توجه به مراحلی که در قسمت بعدی به آن ها اشاره می کنیم امکان ریست کردن تلویزیون برای شما فراهم نشد می توانید به واحد تعمیرات تلویزیون سامسونگ مراجعه کرده و سرویس های تعمیراتی و ریست تلویزیون سامسونگ را دریافت نمایید. ریست کردن تلویزیون سبب می شود اطلاعات نرم افزاری دستگاه به حالت اولیه بازگشته و تنظیمات اولیه ی تلویزیون بر روی آن اعمال شود. به طور کلی برای ریست تلویزیون سامسونگ دو روش وجود دارد. در ادامه به بررسی این دو روش می پردازیم.

روش های ریست تلویزیون سامسونگ

در روش اول لازم است برای ریست کردن تلویزیون سامسونگ به تنظیمات رفته و گزینه ی تنظیمات کارخانه را اعمال نمایید. در صورتی که برای ریست تلویزیون و بازگرداندن آن به تنظیمات کارخانه اطمینان دارید گزینه ی تایید را انتخاب کرده و برای ریست شدن تلویزیون منتظر بمانید.

  1. استفاده از منوی مخفی تلویزیون روش دیگری است که برای ریست کردن تلویزیون سامسونگ مورد استفاده قرار می گیرد. نام گذاری ” منوی مخفی ” در تلویزیون به این دلیل است که برای ورود به این تنظیمات لازم است کد دستوری خاصی را در دستگاه وارد نمایید. توجه داشته باشید گزینه هایی که در این قسمت قرار دارند در صورت تنظیمات اشتباه ممکن است کارایی دستگاه را مختل کنند. در نتیجه اگر اطلاعات کافی برای تنظیم این منو ندارید توصیه می کنیم از ورود به این بخش خودداری کنید. در صورتی که لازم است به این منوی مخفی وارد شوید مراحل زیر را دنبال کنید.
این مطلب را از دست ندهید   تعمیر تلویزیون سامسونگ 55NU7900

به منظور اعمال درست تنظیمات لازم است تمامی این دکمه ها پشت سر هم و بدون مکث و در حالت استندبای فشار دهید: info  +  menu  +  mute  + power. پس از فشار دادن این کلید ها تلویزیون روشن شده و بر روی نمایشگر آن جدول منوی مخفی را مشاهده خواهید کرد. اولین گزینه در این بخش option نام دارد. در صورتی که این گزینه را انتخاب کنید زیر مجموعه ی آن باز شده که اولین آن گزینه ی reset است. با انتخاب گزینه ی “ریست” ، تلویزیون سامسونگ به تنظیمات کارخانه بازگشته و در طی این فرآیند چند ثانیه تلویزیون خاموش شده و پس از چند لحظه روشن می شود.

نکات مهم در ریست تلویزیون سامسونگ

همان طور که پیش تر اشاره کردیم ریست تلویزیون سامسونگ باعث می شود کلیه ی تنظیمات دستگاه حذف شده و تلویزیون به حالت اولیه باز گردد. با توجه به این امکان کاربران در صورتی که تغییری در تلویزیون خود مشاهده کنند تلویزیون را ریست کرده و به حالت اولیه باز می گردانند. البته توجه داشته باشید در بعضی از تلویزیون ها قسمت ریست تصویر و صدای تلویزیون از یکدیگر مجزا است.

در صورتی که این مشکلات کلی نبود و صرفا مربوط به یک بخش صدا و یا تصویر بود می توانید به همان قسمت مراجعه کرده و صرفا یک بخش را ریست کنید. در صورتی که از منوی مخفی استفاده کنید کلیه ی تنظیمات ریست خواهد شد.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =