نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نحوه رفع 3 مشکل رایج ماشین ظرفشویی سامسونگ

3 مشکل رایج ماشین ظرفشویی سامسونگ/ ماشین ظرفشویی سامسونگ به راحتی یکی از بهترین اختراعات برای نظافت است. بین 7 تا 12 سال عمر می کنند و ارزش سرمایه گذاری را دارند. با این حال، با هر وسیله ای، نیاز به نگهداری و تعمیر آن احساس می شود. ماشین ظرفشویی سامسونگ نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما خبر خوب این است که گاهی اوقات می‌توانید اوضاع را کنترل کنید و خودتان هم می‌توانید مشکلات را برطرف کنید. این امر به ویژه پس از پایان گارانتی مهم می شود. بیایید به شما کمک کنیم در مورد مشکلات رایج و نحوه حل آنها اطلاعاتی کسب کنید:

3 مشکل رایج ماشین ظرفشویی سامسونگ

ظروف به درستی تمیز نمی شوند

این مشکل تمام هدف تمیز کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ را از بین می برد! دلایل زیادی برای این مشکل می تواند وجود داشته باشد.

بارگیری نادرست – ممکن است ماشین ظرفشویی سامسونگ بیش از حد بار شده باشد یا ظروف آشپزخانه به درستی در قفسه ها قرار نگرفته باشند. یک ظروف ممکن است در عمل چرخش اختلال ایجاد کند. بارگیری بشقاب ها بدون تراشیدن تکه های غذا نیز می تواند باعث چسبیدن کثیفی به بشقاب ها شود. به دفترچه راهنمای سازنده مراجعه کنید و دستورالعمل های بارگیری را به درستی دنبال کنید.

مخزن مواد شوینده را بررسی کنید- ممکن است مخزن مواد شوینده مسدود شده باشد. ممکن است پر از مواد شوینده چسبنده قدیمی باشد که به اندازه کافی برای تمیز کردن آزاد نمی شود. می توانید ظرف را تمیز کنید یا قطعه را تعویض کنید.

این مطلب را از دست ندهید   اتصال هدفون بلوتوث به تلویزیون

صفحه لکه، واشر، فیلتر و بازوهای چرخان را بررسی کنید – بررسی کنید که تمام قسمت های ماشین ظرفشویی سامسونگ مانند واشر و صفحه لکه عاری از آلودگی باشند. بازوهای چرخان نباید مسدود شوند، مبادا حرکت آزادانه متوقف شود. اگر بازوها کثیف هستند، آنها را بردارید و با برس تمیز کنید. اگر واشر شل باشد، نیاز به تعویض دارد. فیلتر را مرتباً تمیز کنید، به خصوص اگر لکه های کثیفی روی آن دیده شود.

از نرم کننده یا مایع آبکشی استفاده کنید: اگر لکه های آب روی ظروف خود می بینید، شاید به این دلیل است که آب برای مدت طولانی روی سطح آن ها باقی می ماند و به سرعت خشک نمی شود. کمک شستشو به خشک شدن سریعتر کمک می کند. اگر یک لایه سفید روی ظروف وجود دارد، ممکن است به دلیل مواد معدنی موجود در آب سخت باشد. از یک نرم کننده آب یا یک شوینده قوی که آب را نرم می کند استفاده کنید.

اجرای یک چرخه خالی- هنگامی که تمام موارد بالا مورد توجه قرار گرفت و هنوز هیچ بهبودی حاصل نشد، یک چرخه را بدون ظروف اجرا کنید. ظروف را در چرخه بعدی بارگذاری کنید و ببینید تمیزتر بیرون می آیند یا خیر.

 ماشین ظرفشویی سامسونگ به خوبی کار نمی کند

ممکن است ماشین ظرفشویی سامسونگ روشن نشود، یا زمانی که روشن می شود متوجه می شوید که به درستی کار نمی کند. بیایید موارد مختلف ممکن را بررسی کنیم:

درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چفت نمی شود

(الف) اگر درب به درستی بسته نشود، ممکن است دستگاه روشن نشود. ممکن است ضامن یا مهر و موم درب فرسوده شده باشد یا نیاز به تعویض داشته باشد. (ب) همچنین ممکن است به دلیل ناهمترازی صفحاتی باشد که اجازه بسته شدن درب را نمی دهند.

این مطلب را از دست ندهید   ویژگی تلویزیون سامسونگ QLED TV

ماشین ظرفشویی سامسونگ روشن نمی شود

(الف) ممکن است مشکلی در تامین برق ماشین ظرفشویی سامسونگ وجود داشته باشد. پریز برق را چک کنید. منفجر شدن فیوز، سیم‌کشی آسیب‌دیده یا اتصال نادرست ماشین ظرفشویی سامسونگ معمولاً عامل این گلوگاه است. (ب) اگر موتور روشن نمی شود به تایمر نگاه کنید.

ماشین ظرفشویی سامسونگ برای مدت طولانی کار می کند

(الف) ممکن است به دلیل دمای پایین آب خانگی باشد که گرمای کافی را برای تمیز کردن به ماشین ظرفشویی سامسونگ منتقل نمی کند. دما بسیار آهسته افزایش می یابد و منجر به چرخه طولانی مدت می شود. دمای بخاری باید حداقل 120 درجه فارنهایت برای عملکرد سریعتر ماشین ظرفشویی سامسونگ تنظیم شود. (ب) همچنین ممکن است چرخه انتخابی طولانی‌تر باشد – فرآیندهای بیشتری دارد، که در مورد بسیاری از مدل‌های جدید ماشین‌های ظرفشویی سامسونگ صدق می‌کند. (ج) قسمت های مختلف ماشین ظرفشویی سامسونگ مانند تایمر، موتور، ترموستات، المنت گرمایشی را بررسی کنید – آیا همه آنها در شرایط مناسب کار می کنند یا خیر.

ماشین ظرفشویی سامسونگ ظروف را خشک نمی کند

(الف) عملکرد ترموستات/عنصر گرمایشی را بررسی کنید – ممکن است آنها به طور موثر ظروف را در طول چرخه خشک کردن گرم نکنند. (ب) برای خشک کردن از مواد شوینده مایع جدا از مواد شوینده استفاده شده استفاده کنید، زیرا اجازه نمی دهد آب روی سطح ظروف جمع شود. همچنین تلگراف کمک آبکشی را بررسی کنید.

 ماشین ظرفشویی سامسونگ صدای زیادی ایجاد می کند

هر ماشین ظرفشویی سامسونگ صدا ایجاد می کند. با این حال، اگر به نظر می رسد صدا در حال افزایش است، ممکن است به دلیل مشکلات اساسی باشد.

این مطلب را از دست ندهید   نرم افزار کنترل تلویزیون سامسونگ

ناهماهنگی- بازوی اسپری ممکن است به ظروف یا قفسه ها برخورد کرده باشد که به این معنی است که ظروف نامناسب هستند یا بازوی اسپری به درستی کار نمی کند. سعی کنید بازو را خودتان بچرخانید اما این کار را در زمانی که برق خاموش است انجام دهید.

پمپ معیوب- پمپ در پایه قرار دارد و وظیفه گردش آب را بر عهده دارد. بررسی کنید که آیا پمپ معیوب ممکن است مسئول سر و صدای ناهنجار باشد.

حلقه ها یا مهر و موم های فرسوده – حلقه ها یا مهر و موم های ماشین ظرفشویی سامسونگ ممکن است شل یا قدیمی باشند که ممکن است باعث ایجاد لرزش شود. این مشکل ضمانت تعویض دارد.

نحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی سامسونگ

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 15 =