نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

خرابی های رایج تلویزیون های سامسونگ

خرابی تلویزیون سامسونگ شرکت سامسونگ سال هاست که در عرصه تولید و فروش انواع تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی، سرو گردنی از بقیه رقیبان خود جلو تر بوده و محبوبیت خود را سال به سال افزایش داده است.

خرابی بک لایت تلویزیون های سامسونگ

از این رو، متقضیان راهنمای تعمیرات تلویزیون های این برند جهانی نیز بسیار بالاست. در این مقاله سعی کرده ایم تا رایج ترین مشکلات برخی از محبوب ترین سری های تلویزیون سامسونگ، به همراه علت و راه حل آن ها برای شما به ساده ترین شکل ممکن، شرح دهیم.

خرابی تلویزیون سامسونگ
خرابی تلویزیون سامسونگ

عیوب متداول

  • سری B5: مدل های مختلف این سری شامل B530،B550 ، B570 می شود.

قطع شدن تصویر تلویزیون، متداول ترین ایراد این چند مدل است که به علت ایجاد خرابی در برد پاور بک لایت دستگاه، ایجاد می شود.

قطع شدن نور زمینه در تلویزیون های ال سی دی سری B معمولاً بعد از چند دقیقه کار کرد تلویزیون ایجاد می شود.

  • سری C5: مدل های مختلف این سری شامل C530 ،C550 ، C585 و چند مدل مشابه است.

متداول ترین اشکالات در این سری از تلویزیون های سامسونگ، خرابی لامپ های فلوئورسنت تولید کننده نور بک لایت است. در مدل های مختلف این سری، تعداد ۱۲ تا ۱۸ عدد لامپ در بخش بک لایت استفاده شده است. خرابی لامپ های فلورسنت، باعث فعال شدن مدار محافظ این بخش شده و دستگاه به صورت اتوماتیک و برای جلوگیری از ایجاد خرابی در سایر قطعات، ولتاژ کار این بخش را قطع می کند.

این مطلب را از دست ندهید   اتصال جعبه دیجیتال خود به تلویزیون سامسونگ

تلویزیون های LED:

  • سری D5: مدل های مختلف این سری شامل D5000 ،D5500 ، D5950 می شود.

سیاه شدن بالای تصویر: این ایراد که به علت خرابی در بخش پنل دستگاه ایجاد می شود، در همه مدل های این سری دیده می شود و معمولاً در ابتدای ایجاد ایراد، بعد از چند دقیقه کارکرد تلویزیون برطرف می شود. این ایراد معمولاً با تعمیر پنل تلویزیون برطرف می شود و نیازی به تعویض کامل پنل دستگاه نیست.

خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ: این ایراد هم در همه مدل های این سری دیده می شود و معمولاً شکل ظاهری آن به این صورت است که بعد از روشن کردن تلویزیون و ظاهر شدن لوگوی سامسونگ (بعضی مواقع تا چند ثانیه تصویر هم دیده می شود)، تلویزیون به طور مجدد خاموش می شود و بلافاصله روشن می شود و مجدداً لوگوی سامسونگ نمایش داده می شود.

این ایراد معمولاً در بخش نرم افزار مین برد تلویزیون ایجاد و با تعمیر مین برد برطرف می شود، و نیازی به تعویض مین برد نیست.

خرابی تلویزیون سامسونگ
خرابی تلویزیون سامسونگ
  • سری F5: مدل های مختلف این سری شامل F5000 , F5500 , F5950 می شود.

سیاه شدن نیمه بالایی یا نیمه پاییینی تصویر: ایراد در بخش بک لایت، متداول ترین ایراد سری F از تلویزیون های سامسونگ است که به دلیل تقسیم شدن لامپ های بخش بک لایت به دو دسته بالایی و پایینی تصویر، و معیوب شدن یکی از این دو بخش، معمولاً به صورت تاریکی نیمه بالایی یا پایینی تصویر دیده می شود. البته در موارد معدودی هم ایراد در هر دو بخش ایجاد می شود که باعث می شود تصویر تلویزیون به صورت کامل قطع شود.

این مطلب را از دست ندهید   علل هنگی و شکستگی تصویر تلویزیون سامسونگ

راه حل: تعویض لامپ های سوخته در بخش بک لایت تلویزیون و همچنین انجام اصلاحیه برد پاور دستگاه برای کاهش استهلاک بخش بک لایت تلویزیون.

بیشتر بدانید: خرابی تلویزیون سامسونگ

روشن نشدن تلویزیون: ایراد دیگری که در سری F از تلویزیون های سامسونگ دیده می شود، روشن نشدن تلویزیون است که معمولاً به دلیل ایجاد خرابی در برد پاور دستگاه ایجاد می شود. توصیه اصلی مجموعه تعمیرات تلویزیون برای جلوگیری از ایجاد خرابی در تلویزیون های مختلف، جدا کردن برق ورودی دستگاه به وسیله چند راهی های کلید دار، در مواقع خاموشی تلویزیون است.

  • سری ES: ایراد در بخش بک لایت تلویزیون و سیاه شدن بخشی از تصویر، متداول ترین ایرادی است که در مدل های مختلف این سری از تلویزیون های سامسونگ دیده می شود. لامپ های بک لایت به صورت یک طرفه طراحی شده است و مانند تمام بک لایت هایی که با این روش ساخته شده اند، به دلیل تراکم بالای لامپ ها و همچنین مقدار نور زیادی که برای روشن کردن کل مساحت صفحه نمایش لازم است، از استهلاک بالایی برخوردار است. قطعه یدکی بخش بک لایت سری ES، بسیار کمیاب است.

سری H و EH: ایراد بک لایت در این دو سری از تلویزیون های سامسونگ هم که بک لایت آنها به صورت شاخه ای طراحی شده است، مشکلی رایج است که اغلب به صورت روشن نشدن تعدادی از لامپ ها و تاریکی تصویر در همان بخش، ظاهر می شود. سوختن تعدادی از لامپ ها باعث افزایش جریان لامپ های سالم شده و باعث تشدید استهلاک آنها می شود.

این مطلب را از دست ندهید   افزایش قدرت سیگنال تلویزیون سامسونگ
5/5 (1 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + پنج =