نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

دلایل سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

خرابی بک لایت عمده ترین دلیل سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ است. احتمالاً پیش از سوختن کامل بک لایت، لامپ معیوب دچار چشمک زدن شود و تصویر خاموش و روشن گردد. در این وضعیت با توجه به پخش شدن ولتاژ لامپهای معیوب بین لامپهای سالم، فشار بیشتری وارد می شود و زمینه برای خرابی زودتر آنها فراهم می شود؛ پس بهتر است در هنگام مواجهه با این ایراد، در اسرع وقت نسبت به تعمیر سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ خود اقدام کنید.

خرابی پنل تلویزیون

خرابی پنل تلویزیون، دومین دلیل سیاه شدن تصویر این دستگاه می باشد. این ایراد، می تواند ناشی از خرابی بخش ماژور یا لیکوئید پنل دستگاه باشد. پنل تلویزیون، قطعه ای است که طول عمر مشخصی دارد. پس از پایان یافتن عمر مفید این قطعه که عموما در اثر بالارفتن ساعت کاری تلویزیون اتفاق می افتد، لکه های ابر مانندی در تصویر تلویزیون ایجاد می گردد. در مرکز تعمیر سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ، ضمن انجام کلیه راه حل ها و روش ها برای تعمیر این قطعه، در صورت عدم تعمیر، اقدام به تعویض پنل با نمونه ی ارجینال و با کیفیت می شود.

پیکسل سوختگی تلویزیون

سوختگی پیکسل ها نیز می تواند عامل دیگری برای سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ باشد. هر پیکسل دارای ۳ عدد ساب پیکسل برای ایجاد رنگ است. کنترل این پیکسل ها به صورت گروهی بوده و توسط ترانزیستورها صورت می گیرد. اگر در این بخش ها مشکلی به وجود بیاید، پیکسل خاموش می شود( پیکسل سوخته ) که در این حالت توصیه می شود راه های سنتی همچون فشار با سوزن را به هیچ عنوان انجام ندهید چرا که وضعیت را بدتر خواهد کرد.

این مطلب را از دست ندهید   دلایل تمیز نکردن ماشین ظرفشویی

تعمیر سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

تعمیر سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ غالباً ارتباط مستقیمی با تعمیرات بک لایت دارد. به عبارتی دیگر بروز اشکال در بک لایت تلویزیون است که سبب سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ می گردد. اگر بخش بک لایت تلویزیون دچار مشکل شود، شاهد ایجاد لکه های تاریک و سیاه در صفحه نمایش این دستگاه خواهیم بود. بروز اختلال در بک لایت حاصل روشن بودن مداوم تلویزیون و زیاد بودن نور ال ای دی تلویزیون است. بنابراین جهت پیشگیری از بروز این اتفاق بهتر است دستگاه خود را برای مدت طولانی روشن نگذارید و نور ال ای دی آن را نیز چک کنید که بیش از اندازه نباشد.

در تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ در صورتی که لامپ های ال ای دی خراب شده باشند ابتدا باید بخش ماژور و صفحات پولاریزه برداشته شود. در مرحله بعد لامپهای معیوب شناسایی شده و لامپ های سالمی جایگزین آنها می شود. (در غالب تعمیرات بک لایت تلویزیون سامسونگ به دلیل برداشته شدن صفحه ماژور و ضخامت پایین این بخش، احتمال شکستگی پنل وجود دارد. به همین دلیل در مراکز تعمیرات تلویزیون samsung، عمدتاً از تعمیر این بخش صرف نظر کرده و پنل جدیدی جایگزین پنل قبلی می شود.)

گارانتی خدمات در مرکز تعمیرات تلویزیون سامسونگ

طبق یک استاندارد جهانی، کمتر از ۳ پیکسل سوخته جزو گارانتی محسوب نمی شود و سرویس تعمیرات رایگان، فقط به پنل هایی با ۳ پیکسل سوخته و یا بیشتر تعلق می گیرد. در تکنولوژی های جدید، این مشکل بسیار کاهش یافته است تا آنجا که در فناوری های OLED و SUHD این موارد بسیارکمتر است. اما به همان اندازه که مشکل سوختن پیکسل وجود دارد، روشن ماندن یک پیسکل و مشکل در فیلتر آن نیز باید مورد توجه قرار گیرد. در این شرایط نیز نیاز به تعویض قطعه معیوب است.

این مطلب را از دست ندهید   آموزش نصب برنامه تلویزیون

شما کاربران گرامی می توانید جهت تعیین پیکسل سوخته دستگاه خویش و سطح خرابی پیش آمده در آن به مرکز تعمیرات تلویزیون سامسونگ مراجعه نمایید. کارشناسان ما در این بخش علت سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ، میزان خرابی پیکسل و اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر را شناسایی کرده و پس از کسب اجازه از شما، اقدام به رفع و تعمیر اشکالات پیش آمده می کنند. شایان ذکر است کلیه خدمات ارائه شده در این مرکز مشمول گارانتی و ضمانت است.

مشکلات صدا تلویزیون سامسونگ

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 7 =