نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیر مشکلات پنل تلویزیون سامسونگ

تعمیر مشکلات پنل تلویزیون سامسونگ ، دامنه ای گسترده را در برمی گیرد. با توجه به نوع و منشأ مشکل، باید روش مناسبی برای این کار انتخاب شود. البته تشخیص مشکل و انتخاب راه حل ، تنها از عهده ی کارشناسان مجرب تعمیر تلویزیون بر می آید و کاربران عادی قادر به تشخیص درست نیستند. شناخت این مشکلات به انجام اقدام مناسب در زمان مناسب کمک بسیاری می کند. لذا در این مطلب به بررسی برخی مشکلات موجود در این قطعه و همچنین، تعمیر مشکلات پنل تلویزیون سامسونگ می پردازیم.

مشکلات پنل تلویزیون سامسونگ

نکته ای که در مورد تعمیر پنل تلویزیون وجود دارد این است که نوع تعمیر، بستگی به آسیب وارد شده بر این قطعه دارد. به بیان دیگر، نمی توان قاعده ای کلی برای تعمیر پنل در برابر همه ی مشکلاتش ارائه داد. در ادامه اصلی ترین معایب این قطعه و تعمیر مشکلات پنل تلویزیون سامسونگ در هرمورد را مورد بررسی قرار می دهیم.

آبخوردگی پنل تلویزیون

وقتی عبارت “آبخوردگی” را در مورد پنل به کار می بریم، بسیاری از کاربران اذعان می کنند که هیچ گاه دستگاهشان در معرض آب قرار نداشته است. کارشناسان ما این عزیزان توضیح می دهند که منظور از آبخوردگی پنل تلویزیون، ورود مستقیم آب به این بخش نیست. در واقع این عبارت زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که شما برای تمیز کردن صفحه نمایش دستگاه خود، از مایعات پاک کننده مثل شیشه شوی استفاده می کنید. این کار موجب می شود که مایع مورد نظر، از پایین پنل وارد دستگاه شده و به دلیل قرار گرفتن فلت های منتقل کننده ی اطلاعات تصویر در زیر پنل، اتصال پین ها را در پی داشته باشد.

این مطلب را از دست ندهید   کانال یابی تلویزیون سامسونگ

در این شرایط، مدارهای ظریف موجود در این بخش دچار سوختگی شده و در نهایت، موجب ایجاد خطوط رنگی عمودی، نوارهای سفید و مشکی و مشکلاتی از این دست در تصویر تلویزیون می شود. تعمیر مشکلات پنل تلویزیون سامسونگ در صورت بروز آبخوردگی باید با دقت بسیار و تحت نظر افراد متخصص انجام گردد.

کند شدن تصویر تلویزیون

دیگر مساله ای که تعمیر مشکلات پنل تلویزیون سامسونگ را ضروری می سازد، کند شدن تصویر این دستگاه است. در این حالت، تصاویر به حالت اسلوموشن نمایش داده شده و هاله ای از تصویر قبلی در تصویر بعدی دیده می شود.

در واقع عدم واکنش درست پنل به اطلاعات وارد شده را می توان به عنوان اصلی ترین دلیل بروز این مشکل در نظر گرفت. توصیه می کنیم در صورت مشاهده ی هریک از مشکلات عنوان شده در تلویزیون سامسونگ خود، در اسرع وقت به یک مرکز تعمیرات معتبر مراجعه نمایید.

سیاه شدن تصویر تلویزیون از یک طرف

مشکل سیاه شدن تصویر تلویزیون به این صورت است که ابتدا یک سوم بالای تصویر در سمت راست یا چپ سیاه می شود و پس از مدتی استفاده، به تدریج نصف و سپس تمام تصویر تلویزیون دچار این حالت می شود. در ابتدا، معمولا بعد از مدتی کار کردن دستگاه این مشکل برطرف می شود.

نقص پیش آمده به سایر بخش های دستگاه نیز سرایت کند. تعمیر مشکلات پنل تلویزیون سامسونگ در این شرایط پیچیده تر بوده و مهارت و تجربه ی بیشتری را نیز می طلبد.

قیمت تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ

نکته ای که در مورد تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ و سایر برندها وجود دارد، این است که این قطعه بسیار گران قیمت است. علاوه بر این، باز و بسته کردن پنل و ترمیم یا تعویض آن حساسیت های زیادی دارد و باید با تجهیزات بسیار پیشرفته انجام شود. به همین سبب هزینه تعمیر یا تعویض پنل تلویزیون سامسونگ معمولا بالاست. چنانچه پس از ضربه خوردن یا آسیب دیدگی پنل تلویزیون نیاز به تعویض این قطعه باشد، کارشناسان ما اول هزینه را براورد می کنند.

این مطلب را از دست ندهید   بهترین تلویزیون سامسونگ 2021

البته مبلغی که به شما اعلام می شود تقریبی است و امکان تغییر آن وجود دارد. در صورت رضایت شما، فرایند تعویض انجام می شود. تکنسین های نمایندگی تعمیرات سامسونگ مرکز سخت افزار ایران برای این منظور از قطعه اورجینال استفاده می کنند تا تلویزیون دچار ایراد نشود. گاهی هزینه تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ و به ویژه تعویض این قطعه به اندازه ای است که پیشنهاد همکاران ما خرید یک تلویزیون است.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − نه =