نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

کاربرد برد اینورتر در تلویزیون چیست؟

اگر بخواهیم خیلی ساده به نقش برد اینورتر در تلویزیون نگاهی بیاندازیم، باید بگوییم که برد اینورتر موجب روشن شدن بک لایت در این دستگاه می شود. نقش بک لایت نیز این است که نور پس زمینه تلویزیون را تولید می کند تا تصاویر نمایش داده شوند.

اما اگر بخواهیم کمی تخصصی تر به نقش برد اینورتر در تلویزیون بپردازیم، باید بگوییم که برد اینورتر کاربرد دارد تا ولتاژ DC که جریان برق مستقیم است را از منبع تغذیه تلویزیون دریافت کند. همانطور که می دانید منبع تغذیه یا برد پاور تلویزیون کاربرد دارد تا جریان برق شهری که از نوع AC (جریان برق متناوب) است را دریافت کرده و به جریان برق مستقیم یعنی DC تبدیل کرده و به تمامی قطعات تلویزیون انتقال دهد. به همین دلیل برد اینورتر جریان برق DC را توسط خروجی SMPS که با ولتاژ بالا ایجاد می شود را دریافت کرده و با استفاده از آن لامپ های بک لایت تلویزیون را روشن کند تا درنتیجه تصاویر با کیفیت بالایی در نمایشگر تلویزیون نمایش داده شوند.

چه چیزی موجب خراب شدن برد اینورتر تلویزیون می شود؟

از آن جایی که برد اینورتر تلویزیون جریان برق DC را از منبع تغذیه تلویزیون دریافت می کند، اگر جریان برق شهری که توسط منبع تغذیه دریافت شده و سپس به برد اینورتر منتقل شده است دارای نوسان باشد، امکان دارد علاوه بر منبع تغذیه، برد اینورتر هم آسیب ببیند. با این وجود می توان گفت که مهم ترین و شاید تنها دلیلی که می تواند موجب خرابی و تعمیر برد اینورتر تلویزیون سامسونگ شود، نوسان برق است. اما چاره چیست؟ بهترین روش برای جلوگیری از بروز نوسان برق در تلویزیون و خراب شدن برد اینورتر یا سایر قطعات این دستگاه این است که از محافظ برق استفاده کنید. محافظ برق می تواند بروز هر گونه نوسان برق در تلویزیون را مهار کرده و از آسیب دیدگی قطعات آن جلوگیری کند.

این مطلب را از دست ندهید   اتصال هدفون بلوتوث به تلویزیون

علائم خرابی برد اینورتر تلویزیون چیست؟

اکثر اوقات بروز دو مشکل رایج نشان می دهند که زمان تعمیر برد اینورتر تلویزیون سامسونگ رسیده است که شامل: خاموش شدن تلویزیون به محض روشن شدن بک لایت و تصویر نداشتن تلویزیون در حالیکه صدا دارد، می باشند. در ادامه به بررسی دقیق تر هر یک از این مشکلات در تلویزیون سامسونگ می پردازیم.

خاموش شدن تلویزیون به محض روشن شدن بک لایت

امکان دارد زمانی که تلویزیون سامسونگ را روشن می کنید، بلافاصله بعد از روشن شدن بک لایت این دستگاه و نمایش تصویر خاموش شود. اکثر اوقات این مشکل در کسری از زمان خودش را نشان می دهد؛ به گونه ای که حتی ممکن است متوجه چنین اتفاقی در تلویزیون خود نشوید. همانطور که اشاره کردیم خاموش شدن تلویزیون به محض روشن شدن بک لایت آن نشان می دهد که برد اینورتر این دستگاه خراب شده است و نیاز به تعمیرات تخصصی دارد. بنابراین بهتر است درصورت مواجه شدن با چنین مشکلی با نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ تماس بگیرید تا تکنسین های این مرکز به آدرس مورد نظر شما اعزام شده و خدمات عیب یابی، تعویض یا تعمیر برد اینورتر تلویزیون سامسونگ را در محل به شما ارائه دهند.

تصویر نداشتن تلویزیون در حالیکه که صدا دارد

مشکل دیگری که نشان می دهد برد اینورتر تلویزیون با مشکل مواجه شده است و نیاز به تعمیرات تخصصی دارد، تصویر نداشتن تلویزیون است در حالیکه که صدا دارد. بنابراین اگر بعد از روشن کردن تلویزیون متوجه شدید که نمایشگر آن کاملا سیاه است و هیچ تصویری را نشان نمی دهد، با استفاده از کنترل تلویزیون صدای آن را زیاد کنید. اگر تلویزیون صدا داشت مطمئن باشید که مشکل از برد اصلی تلویزیون نیست بلکه مشکل از برد اینورتر این دستگاه است.

این مطلب را از دست ندهید   انتخاب اندازه یخچال سامسونگ

در چه صورتی امکان تعمیر برد اینورتر تلویزیون سامسونگ وجود دارد؟

گاهی اوقات امکان تعمیر برد اینورتر تلویزیون سامسونگ وجود دارد و گاهی اوقات هم شدت نوسان برق به دلیل عدم استفاده از محافظ برق به حدی است که کار از تعمیر برد اینورتر می گذرد و باید آن را تعویض کرد. جهت تشخیص این مسئله که امکان تعمیر این برد وجود دارد یا باید آن را تعویض کرد، باید تلویزیون سامسونگ را مورد عیب یابی دقیق قرار داد. از این رو بهتر است با نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ تماس بگیرید تا تکنسین های این مرکز به آدرس موردنظر شما اعزام شده و خدمات عیب یابی و تعمیر این دستگاه را در محل به شما ارائه دهند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 3 =