نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

شما در حال تماشای برنامه یا فیلم مورد علاقه خود در تلویزیون سامسونگ هستید که ناگهان صفحه نمایش آن خالی یا سیاه می شود. یک صفحه خالی یا سیاه می تواند نشانه خاموش بودن تلویزیون سامسونگ شما باشد. اما اگر صدا تولید می کند، ممکن است خرابی در نمایشگر شما اتفاق افتاده باشد. وقتی صفحه تلویزیون سامسونگ نشان داده نمی شود یا خالی ظاهر می شود، این ممکن است به معنای چند مشکل مختلف باشد. خوشبختانه، برخی از این مشکلات را می توان با حداقل تلاش برطرف کرد، اما برخی دیگر ممکن است نیاز به خدمات حرفه ای داشته باشند. آیا نمی دانید علت صفحه خالی یا سیاه تلویزیون چیست و برای رفع آن چه کاری می توانید انجام دهید؟

علت صفحه خالی یا سیاه تلویزیون

علت صفحه خالی یا سیاه تلویزیون و خرابی در برد منبع تغذیه

برای علت صفحه خالی یا سیاه تلویزیون دلایل اصلی زیادی برای خاموش شدن ناگهانی صفحه تلویزیون سامسونگ وجود دارد، اما رایج ترین علت آن خرابی در برد منبع تغذیه است. معمولاً یک تلویزیون سامسونگ ممکن است بیش از یک برد منبع تغذیه همراه با برد T-con و همچنین سایر قطعات داخلی داشته باشد. در حالی که چنین اجزایی ممکن است کمی پیچیده به نظر برسند، در واقع، تعمیر آنها بسیار آسان و ساده است.

مسائل نور پس زمینه

اگر از تلویزیون سامسونگ ال سی دی استفاده می کنید، شاید این دلیلی باشد که صفحه تلویزیون سامسونگ سیاه دارید. تلویزیون سامسونگ های LCD از نور پس زمینه برای روشن کردن تصاویر روی صفحه استفاده می کنند. با این حال، اگر نور پس‌زمینه با مشکلاتی مواجه شود، نمی‌توانید چیزی را روی صفحه‌نمایش ببینید.

اگر می خواهید این مشکل را تعمیر کنید، باید نور پس زمینه تلویزیون سامسونگ خود را تغییر دهید. اما متاسفانه همه مردم با این نگرانی آشنا نیستند. بنابراین کمک گرفتن از یک متخصص بسیار توصیه می شود. با این حال، اگر به تازگی تلویزیون سامسونگ خود را خریداری کرده اید، ممکن است بتوانید آن را تحت ضمانت سازنده تغییر دهید.

این مطلب را از دست ندهید   مشکلات خالی بودن نمایشگر سامسونگ LCD

وجود مشکل در پنل تلویزیون سامسونگ

اگر صفحه تلویزیون سامسونگ شما سیاه یا خالی شود، احتمال آسیب دیدن پنل تلویزیون سامسونگ وجود دارد. بنابراین، اگر این مورد است، باید به طور کامل بررسی کنید که آیا تهیه یک تلویزیون سامسونگ جدید بسیار بهتر از سرمایه گذاری در یک صفحه نمایش جدید است یا خیر.

علت صفحه خالی یا سیاه تلویزیون و اتصالات سست

برای علت صفحه خالی یا سیاه تلویزیون وقتی صفحه نمایش تلویزیون سامسونگ شما پاسخگو نیست و همچنین خالی است، باید اتصال بین منبع تغذیه و خود تلویزیون سامسونگ، پخش کننده DVD، جعبه کابل و دستگاه های کمکی باقی مانده را بررسی کنید. اغلب اوقات، منابع برق غیرفعال و اتصالات شل مقصر واقعی پشت تلویزیون سامسونگ خالی و بی پاسخ شما هستند.

فعال بودن “تایمر خواب”

در مواردی، تایمر خواب تلویزیون سامسونگ شما فعال می شود و باعث می شود که به طور تصادفی خاموش شود. این مشکل به راحتی قابل رفع است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تنظیمات تایمر خواب را در منوی تنظیمات تلویزیون سامسونگ خود بررسی کنید.

سایر دلایل سیاه یا خالی بودن صفحه تلویزیون سامسونگ

هنگامی که صفحه نمایش سیاه یا خالی را تجربه می کنید ممکن است مشکلی در خود تلویزیون سامسونگ شما وجود داشته باشد و یک متخصص آموزش دیده تنها کسی است که می تواند آن را تشخیص داده و تعمیر کند.

در واقع، طبق گفته CNET، یکی از رایج ترین مشکلات تلویزیون سامسونگ ها، به ویژه تلویزیون سامسونگ های سامسونگ، خازن موجود در داخل تلویزیون سامسونگ است. تلویزیون سامسونگی که مشکل خاص خود را دارد روشن نمی شود و تصویری را نمایش نمی دهد.

این مطلب را از دست ندهید   مشکل صفحه سبز تلویزیون سامسونگ

بررسی برق و اتصالات

برای علت صفحه خالی یا سیاه تلویزیون اغلب اوقات بهترین پاسخ ساده ترین پاسخ است. بنابراین قبل از وحشت، بررسی کنید که آیا همه چیز به درستی کار می کند یا اتصالات شل نشده است. و پس از آن موارد زیر را انجام دهید.

 • تلویزیون سامسونگ خود را خاموش کنید و سپس آن را از برق بکشید.
 • بعد از 15 تا 30 دقیقه، تلویزیون سامسونگ را دوباره وصل کنید، سپس دکمه پاور را چند ثانیه فشار دهید و نگه دارید.
 • سپس دکمه را رها کرده و دوباره تلویزیون سامسونگ را روشن کنید
 • اگر می‌خواهید تصویر را از جعبه کابل یا دستگاه‌های دیگر بررسی کنید، آن را با دستگاه دیگری تعویض کنید. با این حال، اگر کار نکرد، به منوی تنظیمات تلویزیون سامسونگ خود دسترسی داشته باشید.

علت صفحه خالی یا سیاه تلویزیون و تعویض کابل HDMI

برای علت صفحه خالی یا سیاه تلویزیون کابل HDMI خود را با یک کابل جدید جایگزین کنید زیرا ممکن است نقص کوتاه یا نقص دیگری داشته باشد که باعث مشکل صفحه نمایش خالی یا سیاه شود.

بررسی حالت ذخیره انرژی

برخی از تلویزیون سامسونگ ها به طور خودکار صفحه نمایش را خاموش می کنند، اما اگر حرکتی را تشخیص ندهد همچنان صدا تولید می کند. بنابراین، اگر فکر می‌کنید تلویزیون سامسونگ شما این ویژگی را دارد، مطمئن شوید که حالت صرفه‌جویی انرژی یا حالت صرفه‌جویی انرژی را خاموش کرده‌اید.

تعویض برد پاور تلویزیون سامسونگ

اگر سه مرحله اول را امتحان کرده اید و صفحه تلویزیون شما هنوز سیاه یا خالی است، به فکر تعویض برد پاور آن باشید. انجام این کار بسیار پیچیده است. در واقع، شماره مدل برد و روش‌هایی که می‌خواهید استفاده کنید از تلویزیون به تلویزیون دیگر بسیار متفاوت است. اما یک چیز مسلم است، این یک اصلاح است که همه می توانند با تجربه ای ناچیز در خانه انجام دهند.

این مطلب را از دست ندهید   علل هنگی و شکستگی تصویر تلویزیون سامسونگ

برای انجام این کار باید:

 • یک حوله یا پارچه نرم برای محافظت از صفحه تلویزیون خود، یک پیچ گوشتی با سر فیلیپس تهیه کنید، با این حال، بسته به اندازه تلویزیون اندازه آن متفاوت است، و ظرفی که می توانید پیچ ​​هایی را که می خواهید بردارید در آن قرار دهید.
 • پس از آن، تلویزیون را رو به پایین قرار دهید و با استفاده از پیچ گوشتی پیچ های پشتی را بردارید.
 • فیوزهای تلویزیون را پیدا کنید، اکثراً پنج عدد از آنها وجود دارد.
 • اگر فیوز منفجر شده است، به جای برد پاور، آن را تعویض کنید زیرا ممکن است ریشه مشکل باشد
 • به دنبال سیم های متصل به برد بگردید و آنها را بردارید.
 • پیچ های نگهدارنده برد پاور را بردارید. قبلی را جایگزین کنید.
 • برد پاور جدید خود را بگذارید، آن را با دقت پیچ کنید
 • همه کابل ها و سیم ها را دوباره وصل کنید
 • درب پشت تلویزیون خود را بگذارید و محکم کنید
 • تلویزیون خود را روشن و بررسی کنید که آیا تعمیر مشکل را برطرف کرده است یا خیر.

امیدواریم این مطالب در رفع سیاهی یا خالی بودن صفحه تلویزیون سامسونگ به شما کمک زیادی کرده باشد. با این حال، اگر به اندازه کافی به مهارت های خود برای تعمیر تلویزیون خود اطمینان ندارید، بهتر است یک تکنسین استخدام کنید.

بیشتر بدانید: دلایل چشمک زدن چراغ قرمز تلویزیون سامسونگ

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =