نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

گرم نشدن مایکروفر سامسونگ / اگر مایکروفر سامسونگ غذا را گرم نمی‌کند، احتمالاً چیزی در مایکروفر سامسونگ خراب شده است. خبر خوب این است که چندین کار وجود دارد که می توانید برای عیب یابی وضعیت در تلاش برای تعمیر مشکل بدون تماس با یک تکنسین تعمیر حرفه ای انجام دهید. با وجود اینکه سامسونگ یک برند معتبر است، هنوز کاربران اغلب با این مشکل مواجه هستند. دلیل این مشکل می تواند هر یک از مسائل داخلی یا خارجی باشد. مشکلات داخلی معمولاً خرابی برد مدار داخلی، خرابی فیوز، خرابی سوئیچ درب، خرابی برد کنترل الکترونیکی و غیره است.

بسیار مهم است که مطمئن شوید که چگونه از لوازم خانگی خود مراقبت کنید. اکثر مشکلاتی که در لوازم خانگی ایجاد می شود را می توان به راحتی در مدت زمان کوتاهی برطرف کرد. با این حال، هنگامی که دستگاهی مانند مایکروفر سامسونگ خاموش می شود و شما نیاز به تعویض آن دارید، باید بدانید که دستگاه چگونه کار می کند و چه نوع تعمیراتی را باید انجام دهید تا از این خرید بیشترین بهره را ببرید.

گرم نشدن مایکروفر سامسونگ

مایکروفر سامسونگ گرم نمی شود – عیب یابی

مهم: اگر مایکروفر سامسونگ دارید که کار نمی کند، قبل از اینکه بخواهید خودتان آن را تعمیر کنید یا یک دستگاه جدید سفارش دهید، با یک برقکار تماس بگیرید. در حالی که درست است که مایکروفر سامسونگها اغلب پس از 6-7 سال عملکرد خود را از دست می دهند، آنها هنوز هم می توانند برق را حتی در صورت قطع برق ذخیره کنند. خواه مایکروفر سامسونگ شما خراب باشد یا فقط نیاز به تعویض داشته باشد، ولتاژی که مایکروفر سامسونگ شما نگه می دارد می تواند باعث آسیب های جانی شود.

این مطلب را از دست ندهید   ضبط فیلم در تلویزیون

مایکروفر سامسونگ شامل قطعات و اجزای زیادی هستند و گاهی اوقات این قطعات و اجزاء از کار می افتند و خراب می شوند.

وقتی مایکروفر سامسونگ شما خراب می شود، وسوسه انگیز است که آن را بیرون بیاندازید و یک مایکروفر سامسونگ جدید بخرید. اما قبل از انجام این کار، سعی کنید با سازنده تماس بگیرید. قبل از اینکه با آنها تماس بگیرید، چند نکته وجود دارد که باید بررسی کنید.

مطمئن شوید که عملکرد تایمر روشن نیست

برخی افراد فکر می کنند که دکمه تایمر روی مایکروفر سامسونگ در واقع غذا را می پزد، در حالی که این کار را نمی کند. به همین دلیل است که می توانید غذا را در مایکروفر سامسونگ قرار دهید و سپس دکمه تایمر را فشار دهید (و هیچ چیز دیگری) و غذا پخته می شود، زیرا کاری بیش از شمارش معکوس انجام نمی دهد.

مطمئن شوید که درب به درستی بسته شده است

مطمئن شوید که درب مایکروفر سامسونگ شما تا انتها بسته است، اما آن را محکم نبندید. بستن بیش از حد ممکن است به یکی از کلیدهایی که آن را کنترل می کند آسیب برساند.

مطمئن شوید که مایکروفر سامسونگ  در حالت دمو نیست

حالت نمایشی یک تنظیم ویژه در برخی از مایکروفر سامسونگها است که به کاربران اجازه می دهد تا تمام عملکردهای پخت مایکروفر سامسونگ را بدون گرم کردن چیزی عمل کنند. حالت دمو اغلب با فشار دادن یک دکمه یا کشیدن یک سوئیچ با عنوان “Demo” فعال می شود و معمولاً تمام برق را از اجزای گرمایش در مایکروفر سامسونگ حذف می کند. ساده ترین راه برای تشخیص اینکه آیا مایکروفر سامسونگ در حالت دمو قرار دارد یا خیر، تنظیم زمان پخت و شروع آن است. مایکروفر سامسونگ در حالت دمو خیلی سریعتر از حد معمول شمارش معکوس می کند.

این مطلب را از دست ندهید   آموزش تنظیم آسان تلویزیون سامسونگ جدید

دیود معیوب

ترانسفورماتور جریان A/C را از منبع الکتریسیته به جریان D/C 3000-4000 ولت یا جریان مستقیم تبدیل می کند. دیود قسمت منفی سیکل را مسدود می کند و فقط نیم سیکل مثبت را به بار می رساند. مگنترون از این توان ولتاژ بالا برای ایجاد جریانی از الکترون ها استفاده می کند که مولکول های غذا را گرم می کند.

اگر مایکروفر سامسونگ شما به طور ناگهانی کار نمی کند، ممکن است به دلیل یک مشکل رایج به نام “شکست دیود” باشد. زمانی اتفاق می‌افتد که دیود می‌سوزد، که زمانی اتفاق می‌افتد که مگنترون ولتاژ کافی دریافت نمی‌کند. به دنبال علائم علائم گرمازدگی باشید. اگر علائمی مانند سیاه شدن، برآمدگی یا تغییر شکل مشاهده کردید، حتما آن را فورا تعویض کنید.

اگر مطمئن نیستید که دیود خراب است یا اگر باید با اهم متر تأیید کنید، از مولتی متری استفاده کنید که باتری 9 ولتی آن وصل شده است. هنگامی که متر را به برق وصل می کنید، سرب قرمز را روی یک ترمینال دیود و سرب سیاه را روی ترمینال دیگر قرار دهید. اگر مقاومت بی نهایت باشد (بدون تداوم) وقتی آنها معکوس می شوند، به احتمال زیاد دیود بد است.

سوئیچ درب معیوب

درب مایکروفر سامسونگ دارای سه یا چهار کلید است. وقتی در را می بندید، یک سوئیچ در هر طرف در بسته می شود. این به مایکروفر سامسونگ می گوید که در بسته است و شروع به پختن می کند. مایکروفر سامسونگ کار نمی کند مگر اینکه تمام کلیدهای درب به درستی کار کنند.

برای تست سوئیچ های درب مایکروفر سامسونگ، هر پیچی را که پوشش بیرونی در را در اطراف خود سوئیچ نگه می دارد بردارید. نوک مولتی متر خود را در شکافی که سوئیچ معمولاً اشغال می کند قرار دهید. مطمئن شوید که هر سوئیچ را آزمایش می کنید تا بتوانید ببینید کدام یک به درستی کار نمی کند. اگر مولتی متر شما وقتی آن را روی هر یک از سوئیچ ها قرار می دهید هیچ تداومی نمی خواند، بلافاصله کلید را تعویض کنید.

این مطلب را از دست ندهید   تلویزیون های جدید سامسونگ

خازن ولتاژ بالا سوخته

خازن ولتاژ بالا یک افزودنی ارزشمند برای مایکروفر سامسونگ شما است. خازن وقتی انرژی را ذخیره می کند که ترانسفورماتور ولتاژ AC را به DC برای لوله مگنترون تبدیل کند. انرژی ذخیره شده به دیود اجازه می دهد تا در صورت نیاز ولتاژ DC بیشتری تولید کند. این ولتاژ تقویت شده می تواند خروجی مایکروفر سامسونگ شما را دو یا حتی سه برابر کند.

هنگامی که خازن ولتاژ بالا در مایکروفر سامسونگ شما سوخته است، دستگاه گرم کردن غذا را متوقف می کند. برای تشخیص معیوب بودن خازن، از مولتی متر با تشخیص خازن استفاده کنید.

عملکرد تعمیر پاور تلویزیون سامسونگ

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =